У Зеленського пояснили, чому не відправлять очільника МОЗ Степанова у відставку

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов є основним парламентером із питання вакцинації, тому зараз відправляти його у відставку недоречно. Він має відпрацювати цей кейс до кінця і показати ефективність, або ж неефективність

У Зеленського пояснили, чому не відправл…
Фото: Прес-служба МОЗ

Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю "РБК-Україна", передає Depo.ua

За його словами, Україна втомилася від тривалої війни, депресії та невирішених фундаментальних питань.

"Це все наклалося ще й на наслідки війни, які все більш важко позначаються на нас. Плюс ковідна історія. Плюс реформи, та ж медична, яка виявилася фантастично непродуманою історією… Відповідно суспільство трошки роздратоване. Воно і повинно бути роздратоване, бо хоче отримати іншу якість державного сервісу. Воно хоче отримати конкретну впевненість у завтрашньому дні. Це простий феномен", – додав Подоляк.

Водночас він зауважив, що час для "ритуальної жертви" ще не прийшов.

"Мені здається, що Кабмін ще не до кінця допрацював свою каденцію. В принципі, за винятком може якихось позицій, які необхідно посилити… Мені здається, що Кабінет міністрів на сьогоднішній день досить ефективний, за винятком того, що йому потрібно посилити свою ваговитість – скажімо так, базове економічне розуміння того, куди ми зайдемо через півроку-рік. Це додасть суспільству впевненості", – уточнив він.

Подоляк зазначив, що нині у країні накопичується негатив, однак ще не час змінювати ключових дійових осіб.

"Я думаю, що, наприклад, кейс вакцинації – це абсолютна зона відповідальності чинного міністра охорони здоров'я. Він повинен цей кейс до кінця відпрацювати і відповідним чином показати ефективність або неефективність… Він же основний парламентер із вакцинації. Зараз поміняти парламентера, коли ми практично на фіналізації цього процесу, з дня на день повинна вже бути вже поставка вакцин за низкою договорів – це було трішки дивно", – пояснив чиновник ситуацію з очільником Міністерства охорони здоров'я Максимом Степановим.

Вакцинація в Україні: що відомо станом на зараз

15 лютого в Україні повинна була стартувати кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Попри всі заяви очільника Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Максима Степанова та його заступників, цього так і не сталося. 

Натомість у МОЗ повідомили Depo.ua, що імунізація від коронавірусу почнеться не раніше, ніж наприкінці лютого – на початку березня.

Сам Степанов у коментарі ЗМІ зазначив, що почати вакцинацію від коронавірусу 15 лютого завадили технічні складності з логістикою, а також бюрократичні проблеми.

Повідомлялося також, що в Україні вже подали на реєстрацію вакцини проти коронавірусу AstraZeneca та Pfizer. 

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів також, що Україна зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), який уже пройшов реєстрацію.

Згідно з оприлюдненим МОЗ планом вакцинації, впродовж лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

На наступних етапах вакцинації вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком. Загалом до груп ризику, за оцінкою МОЗ, у нас належить половина населення – 21 мільйон українців.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "слуги" погрожують Степанову відставкою, якщо до кінця тижня не стартує вакцинація.

Читайте також: В Україні з'явився портал щодо COVID-вакцинації: Яка з нього користь для громадян

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme