В Україні з'явився портал щодо COVID-вакцинації: Яка з нього користь для громадян

Міністерство охорони здоров'я запустило інформаційний портал з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції в Україні

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
В Україні з'явився портал щодо COVID-вак…
Фото: Рixabay

Про це пише Depo.ua із посиланням на прес-службу МОЗ у Facebook.

Повідомляється, що на інформаційному порталі з питань вакцинації проти COVID-19 vaccination.covid19.gov.ua можна дізнатися про етапи вакцинації, якими препаратами та кого в Україні будуть щепити спершу. 

"Це перша версія порталу з базовою інформацією для громадян, зокрема з налаштуваннями для людей з порушеннями зору. До кінця лютого функціонал порталу буде розширений додатковими розділами та мобільною версією", – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він додав, що після оновлення сайт буде розділений на дві частини: "Одна міститиме інформацію для широкої аудиторії, а друга – спеціалізовану інформацію для медичних працівників".

Наголошується, що на сайті також будуть дані щодо перебігу імунізації в Україні.

Скріншот з Facebook-сторінки МОЗ

Вакцинація в Україні: чому не почалася з 15 лютого, та що кажуть у МОЗ

Відомо, що 15 лютого в Україні повинна була стартувати кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Попри всі заяви Степанова та його заступників, його так і не сталося. У Міністерстві охорони здоров'я повідомили Depo.ua, що імунізація від коронавірусу почнеться не раніше, ніж наприкінці лютого – початку березня.

Сам Степанов заявив у коментарі ЗМІ, що почати вакцинацію від коронавірусу 15 лютого завадили технічні складності з логістикою, а також бюрократичні проблеми.

Також стало відомо, що в Україні вже подали на реєстрацію вакцини проти коронавірусу AstraZeneca й Pfizer. 

Як повідомляв головний санлікар Віктор Ляшко, Україна зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію.

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

На наступних етапах вакцинації вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком. Загалом до груп ризику, за оцінкою МОЗ, у нас належить половина населення – 21 мільйон українців.

Нагадаємо, що у "слузі народу" вже пророкують відставку Степанову, якщо вакцинація від коронавірусу не почнеться до 21 лютого.

Читайте також: В Україні починається масова вакцинація від коронавірусу: Що про це відомо сьогодні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme