Депутатам плювати, що їх «смски» фотографують, - експерти

У Верховній Ради – черговий скандал, пов'язаний з «смсками». Цього разу «запалився» екс-«регіонал» Євген Геллер. Depo.UA розпитало експертів, чому депутати, знаючи, що їх знімають, не ховаються, а продовжують успішно потрапляти у скандали
Depo.Влада
21 травня 2015 11:44
ФОТО: depo.ua

Віктор Небоженко, політолог: Моральний рівень депутата відповідає його «смскам»

Депутати, незважаючи на те, чи вперше вони у Верховній Раді, чи вже давно імітують свою депутатську діяльність - це своєрідний тип людини, яка досягла успіху в бізнесі і зуміла надурити виборців. Тому він розглядає «смски» як звичайну роботу. І той факт, що деякі смски, сфотографовані журналістами, можуть сприйматися аморально або навіть кримінально - депутат цього не сприймає. Його політичний і моральний рівень відповідає його смсками. Він же не приходить в шок від того, що йому шлють, а навпаки активно використовує смски щодня.

Що вражає громадськість? Навіть не сама смска, а її буденність, її регулярність. Смска не може говорити про якийсь унікальний текст, а показує, чим займається депутат постійно. Смска узагальнює його портрет. Ось це і викликає інтерес громадськості: по одній смске стає ясно, що людина живе подвійним життям. Тут він народний депутат, а там він заробляє гроші, знущається над політиками.

Я не думаю, що Геллер приходить додому і приймається називати парламент «цирком». Але поява таких повідомлень свідчить про реальне ставлення політика до політики.

Олексій Гарань, політолог, професор НАУКМА: Депутати відчувають свою безкарність

Наслідків від оприлюднення смсок - майже ніяких. Не так давно були опубліковані смски, що свідчили про фінансові махінації (переписка Хомутинника та Палиці - Ред). Але де справи? Депутати відчувають свою безкарність.

Якщо говорити про Мірошника, то тут йдеться про те, що він представляв політичну силу, яка дбає про свою репутацію. «Самопомочі» такі скандали непотрібні і її виборцям такі скандали непотрібні. Якщо ми говоримо про Геллєра та інших колишніх «регіоналів», то ми знаємо, що їх виборці здебільшого не слідкують за політикою та новинами. Цей електорат буде голосувати, виходячи з того, що їм щось принесуть на окрузі.