У в'язницю за наклеп: Як локальні проблеми нардепів БПП ударять по Порошенку

Троє партійців "Блоку Петра Порошенка" зареєстрували законопроект щодо встановлення відповідальності за наклеп

У в'язницю за наклеп: Як локальні п…

20-го листопада проект Закону під номером 9306 "про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп" був отриманий Верховною Радою. А сьогодні він був направлений на розгляд Комітету.

Його ініціаторами є троє нардепів від БПП: Микола Паламарчук, Артур Палатний та Олег Велікін. Законопроект пропонує карати за наклеп штрафами, примусовими роботами або ж обмеженням волі за перший випадок. Наприклад, наклепом можна буде вважати будь-яку публікацію в ЗМІ, соцмережах, яка міститиме інсайд про подію з посиланням на неназване джерело. Якщо така публікація зачіпатиме чиїсь конкретні інтереси, на її автора цілком можна подати до суду і він понесе відповідальність. Оціночні судження стосовно когось також можна буде легко підвести під наклеп.

У соцмережах активісти вже здійняли хвилю гніву.

Рух "Чесно" нагадав про диктаторські закони 16-го січня 2014-го.

Негатив лише наростатиме. Бо на фоні тотальної недовіри до судів і, в принципі, до влади як такої законопроект для багатьох має всі ознаки впровадження цензури.

Прецеденти вже виникали. У 2012-му був у чомусь схожий законопроект від регіонала Журавського щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини. Він навіть пройшов перше читання, але навіть в часи Януковича був знятий з розгляду.

Скандальний законопроект Івана Вінника, Дмитра Тимчука та Тетяни Чорновол №6688 щодо "протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері" був включений до порядку денного в червні 2018-го. Вони пропонують блокувати ресурс, якщо його контент містить ознаки державної зради, тероризму чи заклики до самогубства. У ЗМІ його називали першим кроком до цензури. А медіаексперти прирівнювали підходи української влади до російських. Наразі депутати доопрацьовують свій проект. Також про необхідність ухвалення закону про протидію фейкам говорив голова фракції БПП Артур Герасимов.

Перспективи ж законопроекту трьох нардепів від БПП про наклеп виглядають сумнівними. Знайти голоси в Раді на непопулярну в суспільстві ініціативу перед виборами справді нереально.

Примітно, що на розгляд комітету вже скандальний проект закону надійшов у п'яту річницю "Революції Гідності", що додало йому негативного забарвлення. Додають антипатії самій ідеї також фігури ініціаторів законопроекту. Микола Паламарчук напряму пов'язується із справою Катерини Гандзюк. Його екс-помічник Ігор Павловський був арештований у справі про вбивство херсонської активістки і проходить в якості посередника. Ще 5 листопада Telegram-канал The Newsroom повідомив, що організатор замаху на Гандзюк отримав гроші для передачі виконавцям від Ігоря Павловського. А інший помічник Паламарчука - Валерій Одінцов, також є фігурантом журналістського розслідування по цій справі. І хоча напряму до Паламарчука правоохоронці поки претензій не мають, та журналісти вже наводять деякі цікаві деталі. Наприклад, про роки його керування кримінальною міліцією УМВС у Херсонській області (1998-1999). Вони дивним чином збігаються із роками служби на Херсонщині підозрюваного в організації вбивства Гандзюк Сергія Торбіна.

Інший ініціатор законопроекту Артур Палатний - давній соратник мера Києва Віталія Кличка, почесний президент Федерації боксу Києва. Він разом з "УДАРом" Кличка пройшов у Київраду, а потім і у ВР в 2012-му році. ЗМІ писали також, що у Кличка та Палатного є "родинний" бізнес з елітної нерухомості.

Третій нардеп - Олег Велікін, який раніше очолював київську обласну організацію "УДАРу". Його дружина Оксана є засновником ТОВ "Відкрите суспільство" та ТОВ "Марікком Сервіс", які за даними ЗМІ, здійснють діяльність у сфері нерухомості, надання готельних послуг та ін.

Кожен з цих народних обранців у цій історії планує вирішити свої локальні проблеми. Паламарчук є фігурантом багатьох журналістських розслідувань і публікацій активістів у справі Гандзюк. І вони напряму знищують його імідж. А також, в теорії, можуть впливати на процес слідства.

Палатний та Велікін є квотою "УДАРу". А політсила Кличка відома скандалами з нерухомістю, які також виникають завдяки численним журналістським розслідуванням. Зокрема і щодо зв'язку столичного мера із забудовниками, польотами на чартері з Микитасем та іншими історіями. Журналісти, які дуже часто оперують інсайдами та джерелами, дуже заважають "ударівцям" вести бізнес.

От тільки в підсумку бажання трьох нардепів вирішити свої власні проблеми напряму б'ють по БПП і особисто Петру Порошенку. Бо весь негатив напередодні виборів лягає саме на нього. І його рейтинг, який треба нарощувати, щоб претендувати на другий термін. Безперечно, законопроект про наклеп ще навіть не включений до порядку денного. Але критика від активістів вже чимала. І в цій історії Порошенку було б варто подумати, чи потрібні у фракції такі шкідливі депутати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme