У ЦВК закликають Раду ухвалити закон про місцеві вибори до липня

У Центральній виборчій комісії просять народних депутатів ухвалити новий закон про місцеві вибори на позачерговому засіданні, щоб не відкладати це питання на липень

Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я би просив не відкладати остаточне прийняття рішення (щодо місцевих виборів, - ред.) на липень. Я розумію, є графік засідань Верховної Ради України, але водночас регламент передбачає можливість скликання додаткових засідань, якщо для цього є потреба. Думаю, що для прийняття закону в цілому саме з такого важливого питання це можна зробити", - сказав Магера.

Він закликав парламентаріїв "не впадати в крайнощі" під час вибору виборчої системи.

На думку Магери, не варто переводити все виключно на пропорційну чи мажоритарну виборчу систему, а потрібно знайти баланс. Він наголосив, що важливо обрати таку систему, яка б була конституційною й могла забезпечити ефективну організацію виборчого процесу.

Нагадаємо, що 28 травня у парламенті був зареєстрований законопроект про місцеві вибори. Депутати збираються його розглядати в період з 30 червня по 3 липня