Законопроекти про місцеві вибори Рада розгляне на початку липня

Верховна Рада України може розглянути законопроекти про місцеві вибори на пленарному тижні з 30 червня по 3 липня 2015 року
Depo.Влада
10 червня 2015 13:51
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам повідомив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко", голова лічильної комісії Олександр Черненко, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Сьогодні тривають консультації між фракціями, де фракції ще не приймали рішень. На цьому тижні буде і рада коаліції, і погоджувальна рада, в наступну середу ці законопроекти будуть розглянуті на комітеті, і я сподіваюся, що на наступний четвер, тобто через тиждень вони будуть винесені в зал", - сказав Черненко.

Він зазначив, що законопроект, який підготувала робоча група і який внесли в Раду депутат Андрій Парубій, Черненко і ще 16 депутатів двох фракцій, найбільш у повній мірі відповідає коаліційній угоді та враховує рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ.

"Це і зменшення кількості депутатів місцевих рад, це вибори мерів великих міст у два тури, це пропорційна система відкритих списків на виборах до обласних рад і міських рад великих міст... Цей закон з точки зору виборчої реформи є найбільш радикальним, найбільш відповідає загальноприйнятим стандартам. Інші закони, які внесені, вони в різній мірі, хтось більше, хтось менше відповідають коаліційній угоді, всі вони мають систему відкритих списків, але якщо вникнути, то окремий законопроект - це маніпуляція, десь є прихована мажоритарка більше, десь є закриті списки, де виборець не впливає на розміщення депутатів у списку", - сказав Черненко.

За його словами, головне на сьогодні - змінити виборчий закон до кінця поточної сесії парламенту. "Краще до кінця червня, але не страшно, якщо ми приймемо цей закон на початку липня", - заявив нардеп.

Нагадаємо, 28 травня у парламенті був зареєстрований законопроект про місцеві вибори.