У центрі України хочуть відродити "Новоросію" перейменуванням Кіровограда, – Ярош

Російська пропаганда працює на перейменування міста Кіровограда у Єлисаветград, який колись був центром Новоросійської губернії
Depo.Влада
20 жовтня 2015 12:01
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив лідер "Правого сектору", народний депутат України Дмитро Ярош, передає depo.ua.

"У Кіровограді, який повинні перейменувати в процесі декомунізації, через багаторічну пропаганду з боку проросійських сил, існує значний ризик повернення місту російської імперської назви "Єлисаветград" на честь російської цариці Єлисавети. Значна частина обдурених російською пропагандою мешканців міста не вбачають в такому перейменуванні жодної загрози", - розповів лідер "Правого сектору".

За його словами, саме з Єлисаветграду розпочалась "Новоросія", адже перша назва "Новоросійська губернія" з'явилась на території сучасної Кіровоградщини.

"І тому повернення цієї назви надзвичайно важливе для Москви в контексті реалізації путінської стратегії "русского мира". Російські пропагандисти агітують за повернення імперської назви з екранів своїх телеканалів навіть і вустами своїх маріонеток з ДНР-ЛНР", - вважає Ярош.

Він наголосив, що повернення російської царської назви – це зрада побратимів, які загинули у війні з путінськими окупантами.

"Закликаю громаду міста Кіровограда згуртуватись і не дати нав’язати собі чужинську назву. Цю назву не те, що не можна повертати, її не варто навіть обговорювати! Дискусія має відбуватись довкола виключно українських варіантів", - написав Ярош.

Нагадаємо, що на опитування про перейменування міста Кіровограда витратять не 600, а 350 тис. грн.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад