У Супрун хочуть частіше міняти Нацперелік ліків

Міністерство охорони здоров'я пропонує внести зміни в положення про Національний перелік основних лікарських засобів

Відповідний проект наказу оприлюднено на сайті відомства, передає Depo.ua.

Зміни, що стосуються положення про Національний перелік основних лікарських засобів, пропонують виключити норму, згідно з якою внесення змін до цього переліку здійснюється раз на рік.

Експертний комітет ініціює внесення змін до Нацпереліку в разі необхідності, з урахуванням рівня захворюваності населення, поширеності хвороб і смертності.

Відповідно до запропонованих змін, розгляд заявок, що надходять в експертний комітет стосовно внесення до Нацпереліку ліксзасобів, здійснюється в термін до 180 робочих днів замість діючих на сьогодні двох місяців.

За підсумками роботи експертний комітет направляє в Міністерство охорони здоров'я не тільки рекомендації щодо внесення лікарського засобу до Нацпереліку, а й загальний звіт з висновками.

З переліку критеріїв, які враховуються під час внесення або виключення препарату з переліку лікарських засобів, вилучається такий критерій, як стабільність лікарського засобу в різних умовах. При цьому в проекті наказу зазначено, що приналежність ліків до оригінальних препаратів або генеричних не є критерієм відбору для внесення до Нацпереліку.

Що стосується змін до положення про експертний комітет з відбору та використання лікарських засобів, то вони передбачають, що до його складу можуть входити особи з вищою математичною освітою.

Крім того, проект наказу передбачає, що до 1 січня 2019 року експертний комітет бере участь у роботі з розгляду пропозицій стосовно визначення номенклатури лікарських засобів, які закуповуються за кошти державного бюджету, й готує свої рекомендації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"