У США створили прозору деревину

Дослідникам Мерілендського університету вдалося прибрати природне забарвлення дерев'яного бруска і зробити його прозорим
Depo.Влада
18 травня 2016 21:11
ФОТО: depo.ua

 Матеріал, який створили американські вчені, міцніше скла та розкладається краще, ніж пластик, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

"Ми були здивовані, наскільки прозорим він може бути, - сказав один з авторів розробки Ліанбін Ху. – Він відкриває нові можливості та має потенціал, щоб замінити скло і деякі оптичні матеріали".


University of Maryland

Фото: University of Maryland

Для досягнення необхідного ефекту вчені хімічним шляхом видалили лігнін – речовину, яка надає деревині колір. Після цього вони ввели епоксидну смолу, завдяки чому міцність матеріалу збільшилася в кілька разів. Крім міцності новий матеріал має і іншу цінну властивість. За словами Ху, він пропускає більше світла.

Вченим з Меріленда ще належить удосконалювати розробку. Їх методика спрацьовувала лише з невеликими шматками деревини. Найбільший зразок прозорого дерева був розміром приблизно з долоню. Максимальна товщина становила близько сантиметра. Наразі Ху і його колеги працюють над отриманням більш великих зразків.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Мітки: США, вчені