У США немає кращого друга за Україну, – радник посольства США

Під час слухань у Палаті представників щодо імпічменту президента США прозвучала заява, що у Штатів немає кращих друзів, ніж Україна

Про це заявив радник з політичних питань посольства США в Україні Девід Голмс, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні, цього самого дня, рівно шість років тому, сильні проєвропейські українці спонтанно зібралися на Майдані Незалежності в Києві, аби дати початок тому, що стало відоме як Революція Гідності", –  зазначив Голмс.

Він нагадав, що протести почалися після того, як влада України розвернулася від Заходу в бік Росії. Вони тривали більше трьох місяців, "відкинувши всію корупційну репресивну систему, яка підтримувалася за рахунок російських впливів у країні".

За словами політичного радника посольства, попри російську агресію "українці відбудували розхитану економіку, показали відданість мирному процесові й просунулися економічно та соціально в бік до Заходу, до нашого способу життя".

Цьогорічна "революція на виборчих дільницях", наголосив Голмс, підкреслює, що попри всю недосконалість, Україна – справжня яскрава демократія і взірець для інших пострадянських держав "і далі – від Москви до Гонконга".

"У час, коли змінюються прихильності і зростає конкуренція у світі, у нас немає кращих друзів, ніж Україна. Це заповзяті, незламні, рішучі й насамперед гідні люди, які стоять проти російського авторитаризму й агресії. Вони заслуговують на краще", – переконаний Голмс.

Нагадаємо, радник з політичних питань посольства США в Україні Девід Голмс заявив, що тиск адміністрації Трампа на Україну зберігається.

20 листопада Сондленд заявив, що дзвінок і зустріч між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським були узалежнені від публічної заяви України про розслідування компанії Burisma і начебто втручання у вибори в США у 2016 році.

Також Сондленд розповів, що Пенс і Помпео знали про тиск на Україну.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

5 листопада комітет із питань розвідки Палати представників США оприлюднив скорочені версії стенограм свідчень американського посла в Євросоюзі Гордона Сондленда і ексспецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme