Дипломат США заявив, що тиск адміністрації Трампа на Україну зберігається

Поновлення військової підтримки США для України у вересні цього року зовсім не означає, що українська сторона більше не відчуває тиску з боку адміністрації Дональда Трампа
 

Про це заявив під час слухань у Палаті представників США радник з політичних питань посольства США в Україні Девід Голмс, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Незалежно від того, чи продовжує надходити оборонна допомога, чи ні, українці зрозуміли, що існують певні речі, яких хоче президент (Трамп – ред.), і вони (українська сторона – ред.) також все ще хотіли би певних важливих речей від президента", – зазначив американський дипломат.

У цьому зв'язку, він висловив переконання, що Україна досі відчуває певний тиск. "Я думаю, це триває й донині. Я думаю, що вони досі дуже обережні", – зауважив Голмс.

За словами американського дипломата, у Києві, зокрема, досі розраховують на проведення зустрічі президентів Трампа й Зеленського в Овальному кабінеті.

Чиновник також звернув увагу на зусилля президента України зібрати саміт у "нормандському форматі", в тому числі, за участю Путіна, щоб досягти прогресу в мирному процесі. "Йому (українському президенту – ред.) потрібна наша підтримка", - наголосив американський дипломат.

Тож, за його словами, зацікавленість України в США не завершується поновленням оборонної допомоги. "Україна все ще має потребу в нас, і, як я вже сказав, досі веде боротьбу в цій війні", – зауважив американський дипломат.

Нагадаємо, 20 листопада Сондленд заявив, що дзвінок і зустріч між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським були узалежнені від публічної заяви України про розслідування компанії Burisma і начебто втручання у вибори в США у 2016 році.

Також Сондленд розповів, що Пенс і Помпео знали про тиск на Україну.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

5 листопада комітет із питань розвідки Палати представників США оприлюднив скорочені версії стенограм свідчень американського посла в Євросоюзі Гордона Сондленда і ексспецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme