У справі Манафорта "засвітилися" Ахметов і Льовочкін, - ЗМІ

Українські олігархи Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов могли отримували від екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта результати соцопитувань, пов'язаних з президентськими виборами у США 2016 року

Про це повідомляє СNN з посиланням на обізнані джерела, інформує Depo.ua.

Як зазначається, українські олігархи роками платили Манафорту за його політичну роботу в своїй країні. "Вони також були можливими одержувачами даних американських опитувань, якими Манафорт поділився з Костянтином Кілімніком (якого пов'язують із російською розвідкою, - ред.) під час президентської кампанії 2016 року,
– йдеться в статті.

Спільний із Кілімником доступ до даних американських опитувань виявили цього тижня через помилку форматування при спробі засекретити ці нюанси справи.

Відзначимо, що українських олігархів і раніше називали "щедрими прихильниками лобістської роботи Манафорта в Україні" у команді спецпрокурора США.

Американський спецпрокурор Роберт Мюллер за дорученням міністерства юстиції США вивчав зв'язки українців з Манафортом та їхній стосунок до координації дій Кремля з кампанією Трампа.

За даними видання, за кілька років Манафорт на "своїй українській політичній роботі" заробив мільйони.

Під час судового розгляду прокуратура заявила про переказ грошових коштів від Ахметова і Льовочкіна через офшорні банківські рахунки. Там також припустили, що до 2015 року виплати, ймовірно, себе вичерпали. Однак в одному з листів до свого бухгалтера у серпні 2016 року Манафорт написав, що в листопаді 2016 року очікував на винагороду в розмірі 2,4 мільйонів доларів за роботу в Україні.

Прес-секретар Манафорта зазначив, що ці гроші нібито призначалися для відшкодування старих боргів, які вимагали від нього росіяни.

Нагадаємо, 8 січня ЗМІ повідомили, що Манафорт вів переговори з російськими спецслужбами щодо "українського плану" у 2016 році.

Довідка: Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року.

Спецслужби США дійшли висновку, що російські хакери перед американськими президентськими виборами 2016 року здійснювали кібератаки на сервери Демократичної партії, а також під час виборчої кампанії за дорученням Москви поширювалася пропаганда в соцмережах з метою вплинути на її результати на користь Дональда Трампа.

Цією справою зайнявся спецпрокурор Роберт Мюллер.

Водночас Трамп назвав "незаконним" розслідування вказаної справи Мюллером і закликав спецпрокурора визнати існування конфлікту інтересів, який не дозволяє йому вести об'єктивне розслідування втручання Росії в американські вибори.

12 жовтня 2018 року ЗМІ повідомили, що Мюллер відправив свої запитання щодо справи Манафорта президенту США.

30 жовтня Трамп таки погодився відповісти на запитання спецпрокурора.

У грудні 2019 року газета The Washington Post опублікувала нові докази втручання Росії в американські вибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme