У Ситника "плачуться" через втрату частини повноважень

Національне антикорупційне бюро заявляє, що втратило повноваження вести розслідування проти голів місцевих державних адміністрацій

Про це йдеться в повідомленні прес-служби бюро, передають Depo.ua.

"Підписання Президентом України Закону №6232 призведе до колапсу в роботі НАБУ та інших органів досудового розслідування та паралізує систему правосуддя України.Крім того велике занепокоєння викликає очікуване закінчення 20 листопада цього року повноважень слідчих органів прокуратури по здійсненню досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які відносяться до підслідності НАБУ та зареєстровані до грудня 2015 року (близько 3,5 тисяч проваджень). Передача такої кількості проваджень до НАБУ, в штаті якого працює близько 200 детективів, фактично зупинить усі поточні розслідування Бюро щодо топ-корупціонерів", - йдеться в повідомленні.

В НАБУ зазначили, що голови місцевих державних адміністрацій більше не відносяться до суб'єктів, підслідних Національному антикорупційному бюро України.

Згідно зі змінами в закон "Про державну службу", які набули чинності 15 листопада цього року, ця категорія посад не відноситься до категорії А державної служби.

Таким чином, кримінальні корупційні правопорушення, вчинені головами місцевих держадміністрацій, можуть перебувати у фокусі НАБУ лише за умови, що внаслідок вчиненого ними злочину держава несе збитки в сумі понад 500 прожиткових мінімумів (842 тис. гривень до 1 грудня 2017 року).

Водночас зазначається, що за рішенням директора бюро, погодженим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, детективи НАБУ зможуть розслідувати злочини, віднесені до підслідності інших слідчих органів (у відповідності зі ст. 216 Кримінального процесуального кодексу).

Отже, вирішення питання підслідності майбутніх кримінальних проваджень стосовно голів місцевих держадміністрацій буде вирішуватися з урахуванням умов вчинення злочину в кожному конкретному випадку.

Нагадаємо, в травні 2016 року в Україні набула чинності нова редакція закону про державну службу. Він передбачав конкурси на всі посади державної служби.

9 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №7126 "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби", згідно з яким голови місцевих державних адміністрацій призначатимуться на посади президентом поза конкурсом та виводяться з-під дії законодавства про держслужбу.

10 листопада Рада не скасувала зміни до закону про держслужбу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme