У "Самопомочі" "дуже засмутилися" через висновок КСУ щодо "чергової сесії"

У "Самопомочі" назвали висновок Конституційного суду України (КСУ) щодо чергової сесії "дуже сумним"
Depo.Влада
18 березня 2016 12:16
ФОТО: depo.ua

Озвучив таку позицію журналістам в кулуарах Ради лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Інформація з Конституційного суду є дуже сумною, тому що це замах на Конституційний лад в країні", - зазначив Березюк.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України оприлюднив рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення „на наступній черговій сесії Верховної Ради України“, яке міститься у статті 155 Конституції України.

Суд констатував, що "Верховна Рада України може передбачити в Регламенті Верховної Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній чергової сесії Верховної Ради з дотриманням положень, закріплених розділом 13 (Внесення змін до Конституції України) Основного закону України".

Раніше Верховна Рада внесла зміни до регламенту, де уточнила, що зміни в Конституцію в цілому можуть вноситися не тільки на наступній черговій сесії, а на будь-по черговості сесії після голосування змін у першому читанні. Закон про порядок внесення змін до Конституції Верховною Радою опублікований в газеті "Голос України" 29 січня. Документ набув чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 30 січня.

Питання назріло, оскільки якщо Рада зобов'язана була проголосувати за зміни в Конституцію дві сесії поспіль, то до 2 лютого ВР повинна була проголосувати за зміни до Основного Закону щодо децентралізації.

31 серпня 2015 року народні депутати 265 голосами в першому читанні ухвалили зміни до Конституції в частині децентралізації.

Відзначимо, для ухвалення проекту змін до Конституції в другому читанні необхідно конституційну більшість голосів народних депутатів - не менше 300.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада