Ігноруючи словник, КСУ дозволив Раді змінювати Конституцію на будь-якій "наступній сесії"

Конституційний суд України вважає, що Верховна Рада сама може встановити, на якій сесії ухвалювати законопроект про зміни до Конституції України

Такий висновок КСУ оприлюднив сьогодні, повідомляє depo.ua.

Нагадаємо, що нардепи намагалися з’ясувати в суді, що таке "наступна чергова сесія" – від цього залежало, коли саме можна голосувати за зміни до Конституції.

У КСУ отримали відповіді від провідних наукових установ на запитання, як правильно тлумачити записану в Конституції фразу, що остаточно затвердити зміни до Основного Закону парламент може "на наступній черговій сесії" після попереднього схвалення. Більшість опитаних науковців, ігноруючи словник, зазначили, що наступною сесією може вважатися будь-яка сесія, що відбувається пізніше. 

Наведемо повністю статтю 155 Конституції України, через яку відбувається суд.

"Законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України".

Наголосимо, що першим і основним значенням слова "наступний" є: такий, що розташовується або з'являється слідом за ким-, чим-небудь; найближчий після когось, чогось. Значення може уточнюватися контекстом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme