У російській Думі пропонують розірвати договір про кордон з Україною

Депутат Держдуми Росії Євген Федоров направив звернення на ім'я спікера Держдуми Сергія Наришкіна, в якому вказав на необхідність звернути увагу парламенту на чинний договір між РФ і Україною про російсько-український державний кордон, який був ратифікований РФ 22 квітня 2004 року
Depo.Влада
2 липня 2015 05:31
ФОТО: depo.ua
У російській Думі пропонують розірвати договір про кордон з Україною
У російській Думі пропонують розірвати договір про кордон з Україною

Досі чинний документ визначає Кримський півострів частиною України. Для уникнення правових колізій парламентарій пропонує голові Держдуми почати процес по денонсації договору, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

Сам договір про державний кордон між Росією і Україною готувався кілька років, а основні суперечки відбувалися з приводу поділу водного кордону Керченської протоки. У підсумку питання про кордон між акваторіями двох держав на папері залишилося відкритим, проте Кримський півострів, згідно візуальним додаткам за ст. 2 договору, був визначений як територія України. 28 січня 2003 Володимир Путін, перебуваючи в рамках святкування Року Росії на Україну, підписав договір, а в квітні 2004 року він був ратифікований парламентом.

"Рішення про возз'єднання з Кримом вже прийнято і реалізовано, так що зараз нам необхідно привести в порядок міжнародні договори у відповідність з прийнятим на конституційному рівні рішенням. Їх треба переглянути, щоб юридично всі документи відповідали Основному закону", - сказав Федоров.

"Договір про державної кордоні Росії та України у сьогоднішньому вигляді не може існувати, і його потрібно денонсувати", - заявив депутат.