UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Росії поменшало друзів: У Клімкіна відреагували на "кримську" резолюцію ООН

Ухвалення резолюції Генасамблеї ООН щодо мілітаризації Криму є перемогою не лише України, а й самої Генасамблеї, доводить її силу та роль

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

До того жвін зазначив, що за підсумками обговорення стає очевидним, що група друзів Росії надалі зменшується

"Сьогоднішній день - це перемога не лише для України, це перемога передусім Генеральної асамблеї. Уже не перший рік, не перше десятиліття триває дискусія про її силу та роль. Той факт, що з підтримання міжнародного миру і безпеки Генасамблея проголосувала на нашому боці, свідчіть про те, що вона залишається здоровим організмом", - підкреслив Кислиця.

Український дипломат розповів, що його обурили деякі виступи представників країн-друзів Росії, які безуспішно намагалися внести правки до резолюції.

"Один з найбільш токсичних епізодів цієї дискусії - це коли ти змушений сидіти і слухати лекцію про мир і безпеку від Сирійської Арабської Республіки. Це просто ганьба", - пояснив він.

Кислиця додав, що з іншого боку, такі виступи ілюструють, що група друзів Росії стає надалі зменшується. Водночас, Україна продовжує активно просувати свої ініціативи.

"Робота триває. Це не останнє рішення. Як сказав пан посол, у нас буде до кінця року, сподіваюся, ще рішення по праволюдській резолюції, буквально зараз іде боротьба за це рішення у п'ятому комітеті", - зауважив дипломат.

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme