У Раді сказали, коли можуть подолати "поправочний спам" і вийти в режим нормальної роботи

Нормальна робота Верховної Ради у межах пленарних засідань заблокована нині поправочним спамом до "земельного" законопроекту №2194. Оскільки після нього нардепи мають розглянути ще й проект закону №2195 із великою кількістю правок, парламент може працювати в такому режимі ще кілька місяців

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
У Раді сказали, коли можуть подолати "по…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

"Весь тиждень (27-30 квітня, – ред.) буде черговий тиждень, коли опозиція буде поправочним спамом блокувати фактивно засідання Верховної Ради… Десь за день прохідна спроможність – 200 правок на день. Іноді 220, іноді 230. На весь пленарний тиждень вистачить у них спамових правок", – пояснив він.

За словами Арахамії, потім нардепи мають перейти до розгляду наступного законопроекту.

Йдеться, ймовірно, проект закону №2195 щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони.

"Де в них (у нардепів від опозиції, – ред.) є близько тисячі правок. Тобто можна зараз цілком заявити, що десь на два місяці заблокована Верховна Рада", – наголосив Арахамія.

Водночас, за інформацією голови фракції "Голос" Ярослава Железняка, нардепам залишилося розглянути близько 600 правок до проекту закону №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

"Середня кількість правок, які розглядаються в день, це 200... а якщо ми говоримо про середу (коли після пленарного засідання нардепи працюють у комітетах, – ред.) це приблизно 120 правок. Якщо ми говоримо про відсутність п'ятниці як пленарного дня, то виглядає так, що голосування за цей законопроект не відбудеться на цьому пленарному тижні, а буде після травневих", – підрахував він.

Зазначимо, що для фактичного завершення земельної реформи в Україні народні обранці мають ухвалити ще два законопроекти – №2194 та №2195. Вони стосуються передачі землі громадам та електронних земельних аукціонів.

16 березня Рада розпочала розгляд проекту закону №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин – передачу землі громадам України. Однак велика кількість правок до нього – 3 128 – фактично заблокувала роботу парламенту.

За попередніми підрахунками, поправки до документу нардепи можуть розглядати орієнтовно до травня.

13 квітня Верховна Рада вийшла з карантину і нардепи знову почали працювати у режимі пленарних засідань. Однак найбільш важливі питання парламентарі нині виносять на позачергові засідання у другій половині робочого дня, оскільки у першій половині вони досі розглядають поправки до проекту закону №2194.

Нагадаємо, дещо раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, коли Рада зможе остаточно ухвалити закон №2194.

Довідка: 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", який дозволив продавати сільськогосподарську землю.

Сам ринок землі відкриється, згідно із відповідними нормами закону, 1 липня 2021 року.

В перші 2,5 роки після відкриття ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, можна буде купувати не більше 100 га в одні руки, а потім — до 10 тис. га., і тільки фізичним особам – громадянам України (юрособам – з 2024 року). 

Зараз прогнозується, що земля на старті продажу коштуватиме від $600 до $900 за 1 га, але за кілька років може зрости у ціні до $2000.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme