У Раді шукають спосіб дозволити депутатам працювати дистанційно

У Верховній Раді працюють над можливістю для народних депутатів працювати дистанційно
 

У Раді шукають спосіб дозволити депутата…
Фото: Слуга народу/Telegram

Про це повідомив лідер фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

"Не дозволяється зараз зібрання більше 10 людей, але окрім органів державної влади. Ми хочемо мінімізувати ризики зараження. Адже, якщо хоч одна людна у Верховній Раді захворіє, то це означає, що всі повинні будуть піти на самоізоляцію і парламент не матиме можливості приймати рішення. До того ж ми зараз розробляє законопроект, який дозволить у режимі віддаленого керування працювати. Такого не було раніше. І в конституції є стаття, яка чітко каже, що депутати повинні бути зібрані в парламенті. Але враховуючи такі обставини, ми зараз шукаємо юридичну модель, як це реалізувати на час вирішення питань епідемії, щоб працювати у режимі, можливо відеозв'язку, чи це буде відеоголосування. Ми напрацьовуємо поки варіанти", – розповів Арахамія.

За його словами, під час карантину, щоб мінімізувати ризики зараження від знаходження в парламенті, Рада буде збиратися тільки тоді, коли є дійсно необхідність.

"Ми перевели всіх у так званий "режим чергування", щоб була повна мобілізація. Щоб за 24 години всі мали можливість зібратися і провести позачергове засідання", – сказав нардеп.

Нагадаємо, Рада вирішила працювати в комітетах під час карантину в Україні.

Станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme