У Раді пропонують почати реструктуризацію боргу перед МВФ

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови, якою просять схвалити комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед Міжнародним валютним фондом (МВФ)

Редактор стрічки новин
У Раді пропонують почати реструктуризаці…
Фото: Pixabay

Відповідний проект постанови № 5607 зареєстрували 37 народних депутатів з різних фракцій і груп, передає Depo.ua.

Як зазначають автори документа, найбільша поточна проблема України - пік виплат боргів попередніх років.

"У 2021 році наша країна витратить 468,4 млрд. грн. на погашення державного боргу та ще 158,68 млр.грн. на його обслуговування. Тобто сумарно виходить 627,08 млрд. грн. А це майже половина усієї видаткової частини державного бюджету, і на третину більше показника 2020 року",  - йдеться у тексті постанови.

Народні депутати також нагадали, що понад 300 законодавців з усього світу 13 травня 2020 року закликали Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк (СБ) списати борги найбідніших країн і збільшити фінансування для запобігання глобального економічного спаду. 

Якщо Рада ухвалить проект цієї постанови, Кабінету міністрів буде запропоновано підготувати та направити звернення до МВФ з пропозицією реструктуризації частини зовнішнього державного боргу України як країни, яка зазнала значного падіння соціального - економічного стану під час пандемії, зменшення доходів населення та як наслідок зростання бідності.  Також Кабміну буде запропоновано  провести  консультації та переговори з МВФ з метою роз'яснення позиції України щодо зовнішнього державного боргу.

Також проектом постанови пропонується створити тимчасову спеціальну робочу групу з питань розробки комплексу невідкладних заходів практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед МВФ, залучивши до неї народних депутатів України - представників усіх фракцій і груп у Верховній Раді України.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна досягла значного прогресу в законодавчій роботі, необхідній для отримання макрофінансової допомоги від Євросоюзу та траншу від МВФ. 

Державний і гарантований державою борг України станом на кінець квітня склав 2 534,28 млрд грн або 91,33 млрд доларів. 

Читайте також: Порівнювати з гіршим: Чи правда, що українська економіка виходить з кризи

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme