Стало відомо, як "причесали" законопроект про спецконфіскацію майна

Народний депутат політичної партії "Блок Петра Порошенка" Іван Вінник розповів про деталі нової редакції законопроекту про спецконфіскацію майна
Depo.Влада
17 березня 2016 13:24
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів сьогодні на засіданні парламенту, передає depo.ua.

"У разі виправдовувального вироку суду Україна буде зобов'язана беззаперечно повернути кошти протягом 12 місяців, які під час досудового слідства були звернуті на користь держави", - заявив Вінник.

Крім того, згідно з новою редакцією законопроекту, саме прокурор у своєму клопотанні повинен доводити незаконність отриманих підозрюваним грошових коштів. Також з тексту законопроекту прибрані посиланні на декларації.

"Тому що було багато застережень, що якщо ви подивитесь чинний закон про декларування то навіть особо, якщо вона вже три роки не держслужбовець вона в будь-якому випадку може стати предметом регулювання цього закону", - пояснив Вінник.

Окрім того, відповідно до нової редакції законопроекту не можливо повторного подати клопотання стосовно однієї і тієї ж справи.

"Ми забрали можливість повторного подання клопотання в суд щодо можливості стягнення на користь державного бюджету грошей. Тому якщо вперше клопотання буде відхилено інстанцією і потім відповідно оскарження також само буде відхилено, то повторно по тих самих обставинах, по тих самих грошах не можна звертатися", - зазначив він.

Була внесена низка юридично-технологічних правок, які малися б готуватися до другого читання.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада