У Раді ініціюють впровадження "йо-декларування"

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо впровадження альтернативи е-декларуванню
Depo.Влада
12 жовтня 2016 13:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, автором законопроекту №5248 "Про запобігання корупції та загальні засади йо-декларування" є народний депутат Євген Дейдей.

У пояснювальній записці до документу він зазначив, що система е-декларування в Україні перетворилась на фарс. "Не зважаючи на те, що в Україні існує доволі жорстке антикорупційне законодавство, справа запровадження е-декларацій не тільки доволі серйозно пробуксовує, а й перетворюється із затяжної епопеї на фарс, що має всі шанси закінчитися доволі драматично. Навіть на даний момент часу є окремі ознаки дискредитації ідеї е-декларування на українських теренах", - стверджує Дейдей.

У зв`язку з цим він наголосив на нагалій потребі нових обґрунтованих кроків, "які б ураховували не лише зарубіжні та міжнародні практики декларування доходів державних діячів і держслужбовців, а й мали б суто вітчизняні корні й українське обґрунтування".

"Зважаючи на майже повну скомпрометованість е-декларування, про що йшлося вище, таким кроком вбачається запровадження йо-декларування в Україні", - пояснив автор законопроекту.

Нагадаємо, 11 жовтня на засіданні Кабміну міністри відзначили численні проблеми, що виникають під час заповнення електронних декларацій, що потребують негайного вирішення.

Довідка: В Україні з 15 серпня в тестовому режимі запустили систему електронного декларування доходів чиновників, однак без механізму захисту даних. Проте через численні технічні проблеми е-декларування в Україні досі не запрацювало.

У НАЗК пообіцяли найближчим часом виправити всі недоліки технічного характеру.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада