У Польщі 35 країн домовилися протистояти російській пропаганді

Представники 35 країн Європи у Варшаві домовилися підтримувати незалежні джерела інформації російською мовою у країнах "Східного партнерства" та країнах Балтії для протидії російській пропаганді
Depo.Влада
11 вересня 2015 14:15
ФОТО: depo.ua

Так вирішили під час конференції "Вільні і об'єктивні ЗМІ у "Східному партнерстві" і за його межами", яка відбулася в четвер у Варшаві, передає depo.ua.

"Ця пропаганда вимагає нашої реакції. Однак нашою відповіддю не може бути контрпропаганда, це мають бути об'єктивні інформаційні програми російською мовою", - наголосив глава МЗС Польщі Гжегож Схетина.

Варшавська конференція була першим кроком у підтримці медійних проектів у країнах, де сильною є російська пропаганда. Черговою фазою буде реалізація рекомендацій, які містяться у звіті Європейської фундації для демократії під назвою "Плюралізм і рівновага в російськомовному медійному просторі", представленому Польщею і Нідерландами на Раді ЄС у закордонних справах у липні.

Польща виділить на реалізацію проекту 1 млн євро.

Глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс підкреслив, що для реалізації проекту протидії російській пропаганді необхідною є міжнародна співпраця з питань стратегічної комунікації, зокрема з НАТО.

У МЗС Латвії зазначають, що триває робота зі створення передового центру в Ризі, метою якого буде розвиток якісної журналістики і надання підтримки розслідувальній журналістиці у країнах Балтії та "Східного партнерства".

Нагадаємо, що Європейська фундація для демократії представила у червні проект протидії російській пропаганді, який включає створення міжнародного інформаційного вузла (News Hub) для обміну інформаційними матеріалами, створення міжнародного центру виробництва інформаційного контенту (Content Factory), а також центри підвищення кваліфікації представників ЗМІ (Centre for Media Excellence).

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.