В Орбана назвали освітній закон в Україні "напівфашистським"

Офіційний Будапешт вважає "напівфашистським" український закон про освіту і продовжує наполягати на внесенні змін

Про це заявив глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба угорського уряду.

"Україна в даний час має уряд, який топче права меншин, який прийняв "напівфашистський" закон про освіту", - сказав він, додавши, що Угорщина продовжує внесення змін в законодавство.

Відповідаючи на питання щодо президентських виборів в Україні, Гуйяш сказав, що "щиро сподівається, що Угорщина зможе достукатися до нової адміністрації, оскільки вони не змогли спілкуватися з нинішньою".

Нагадаємо, раніше угорський прем'єр Віктор Орбан заявляв, що домовленості з чинним політичним керівництвом України для Будапешта не є можливими.

Водночас США підтримали позицію Угорщини щодо положень українського закону про освіту, що стосуються мови меншин.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

У грудні 2018 року ЄС рекомендував Україні відправити вказаний законопроект на аналіз у Венеціанську комісію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme