США підтримали Угорщину в мовній суперечці з Україною, - ЗМІ

США підтримали позицію Угорщини щодо положень українського закону про освіту, що стосуються мови меншин

Про це повідомляє проект ліберальних угорських журналістів Direkt36 з посиланням на дипломатичну телеграму, надіслану в Будапешт послом Угорщини у Вашингтоні Ласло Сабо, інформує Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Телеграма містить подробиці бесіди між заступником міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяром та помічником держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вессом Мітчеллом, яка відбулася 18 грудня у Вашингтоні.

"У випадку України, американська сторона тепер погоджується з позицією Угорщини щодо націоналістичного ставлення України та небезпечного прецеденту, який може створити її закон про освіту", - йдеться в записці.

Мітчелл нібито визнав, що "заперечення Угорщини щодо закону про освіту України стосовно меншин є законними, і США постійно піднімають це перед українською стороною".

"Мітчелл сказав, що він сподівається, що український уряд незабаром поступиться. Високопосадовець угорського Міністерства закордонних справ і торгівлі також сказав Директору, що останнім часом українці здавалися більш конструктивними в переговорах з міністром закордонних справ Петером Сійярто", - пише видання.

Водночас зазначається, що про повну згоду Угорщини та США в питанні України не йдеться. Мітчелл, зокрема, дорікнув, що угорський прем'єр Віктор Орбан висловлювався про Україну як про "буферну державу".

Американський чиновник наголосив, що Україна стає частиною Заходу і може бути прикладом того, що "невелика держава може встановити політичну незалежність від Росії".

Нагадаємо, що Угорщина продовжує блокувати зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, який набрав чинності 28 вересня 2017 року.

У грудні 2018 року ЄС рекомендував Україні відправити вказаний законопроект на аналіз у Венеціанську комісію.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme