У Німеччині спростовують плани спрямувати на Донбас озброєну місію ОБСЄ

У Берліні не підтверджують інформацію про домовленість ввести на Донбас збройну поліцейську місію ОБСЄ
Depo.Влада
27 квітня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це заявив офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я з усією відповідальністю можу заявити, що не обговорюються за участю Німеччини і Франції ні в рамках ОБСЄ, ні "нормандського формату" зміни абсолютно цивільного характеру спостережної місії ОБСЄ", - запевнив Шефер.

За його словами, на Донбасі працює громадянська неозброєна місія спостерігачів ОБСЄ. Таким було рішення всіх 57 членів Організації, які також ухвалили рішення про продовження мандата місії.

Шефер пояснив, що українське керівництво, президент протягом тривалого часу періодично висувають ідею збройної місії.

"Але немає жодного прецеденту такої збройної місії... Для нас важко уявити собі в даний час, як могла б виглядати озброєна місія ОБСЄ, метою якої повинно було б бути забезпечення безпеки виборів в зайнятих сепаратистами регіонах", - зазначив дипломат, додавши, що треба ще забезпечити безпеку самих спостерігачів.
За словами Шефера саме цивільний характер місії ОБСЄ є важливим, особливо з урахуванням того, що вона була схвалена всіма сторонами конфлікту. Якщо ж постає питання збройної місії, це тягне за собою "цілий ряд складних правових, політичних, практичних, військових питань". Він нагадав, що в регіоні зосереджено велику кількість сучасних озброєнь.

У той же час Шефер підтвердив, що в "нормандському форматі" і в світлі головування Німеччини в ОБСЄ на прохання секретаріату цієї організації обговорюються дії щодо поліпшення ситуації з безпекою для проведення місцевих виборів. Однак, за його словами, про це поки що рано говорити. Сторони очікують пропозиції ОБСЄ, уточнив дипломат.

Він також поінформував про підготовку "в доступному для огляду майбутньому" зустрічі "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ, але назвати її дату поки не зміг. Тема спостерігачів місії ОБСЄ буде обговорюватися на майбутній зустрічі, повідомив він.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко анонсував появу поліцейської місії на Донбасі, за його словами, вона має здійснювати ефективний моніторинг лінії зіткнення. Водночас ватажок "ДНР" Олександр Захарченко погрожує розстрілювати озброєних представників ОБСЄ, тому що розцінюватиме поліцейську місію як інтервенцію.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада