У Нацбанку попередили про небезпеку денаціоналізації "Приватбанку"

Рішення судів у справі про законність націоналізації "Приватбанку", викликає занепокоєння не лише в Національному банку, але й у місії Міжнародного валютного фонду

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає Depo.ua.

Рожкова нагадала, що "Приватбанк" націоналізували у 2016 році, але не так давно було декілька рішень суду першої інстанції, які фактично підривають рішення про націоналізацію. Ці рішення ще не вступили в силу, бо НБУ подав апеляцію.

За словами Рожкової, ці рішення судів "підривають і нівелюють все, що було зроблено в межах співробітництва з МВФ" і можуть "вкрай негативно" вплинути на подальшу співпрацю України з МВФ.

"Якщо апеляційний суд залишить ці рішення в силі, це буде мати швидкий негативний ефект на фінансовий сектор. По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов'язання, які ми брали на себе як країна. І перекреслює дуже багато того, що вже зроблено. Тому це одне з ключових питань", – сказала вона.

Рожкова не виключає, що МВФ може відкласти співпрацю з Україною.

"Такий ризик існує - рішення про продовження співпраці можуть відкладати знову і знову. А це за собою веде інші ризики для фінансової стабільності, тому на сьогодні іншої альтернативи, ніж продовження співпраці з МВФ, для нас просто не існує", - сказала вона.

Нагадаємо, НБУ заявив, що екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський вкотре намагається заблокувати позов Національного банку у Швейцарії за допомогою українських судів, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

28 травня "Приватбанк" оскаржив рішення щодо незаконності націоналізації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme