У "Народному фронті" гадають, що від перевиборів їх врятує Турчинов-прем'єр

Одна проблема - усі "народники" бояться про це сказати Яценюку
Depo.Влада
23 лютого 2016 17:24
ФОТО: depo.ua
У "Народному фронті" гадають, що від перевиборів їх врятує Турчинов-прем
У "Народному фронті" гадають, що від перевиборів їх врятує Турчинов-прем'єр

Серед деяких народних депутатів "Народного фронту" під час кулуарних бесід почали прослизати думки про можливість того, що Олександр Турчинов, який, як писало раніше Depo.ua, може повернутися до Верховної Ради, все ж таки краще б пішов у прем’єри замість Арсенія Яценюка. Єдина перепона у всій цій історії полягає у тому, щоб пояснити самому Яценюку, що подібна рокіровка – в його власних інтересах.

Головна проблема нинішнього очільника уряду полягає у тому, що суспільство хоче його звільнення. Зокрема, рішення парламенту, якому не вдалося звільнити діючий Кабмін, вже викликало загальний осуд. Якщо так піде далі – то через 3-6 місяців ситуація навколо парламенту гарантоване призведе до перевиборів. Чи вигідні "НФ" перевибори? Авжеж, ні. Тому логічно законсервувати ситуацію, виставивши іншу кандидатуру з "НФ", яка мала б відносний авторитет у суспільстві. Власне Турчинов і є чи не єдиною фігурою подібного рівня. Особливо непогано вимальовуються перспективи "кривавого пастора" з урахуванням вчорашньої історії з оприлюдненням стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014 року. Окрім "підстави" Тимошенко, яка останнім часом почала гратися в розкол, ця історія зробила з Турчинова мало не рятівника України, державника, готового йти до кінця заради держави.

Знаковим став пост у «Фейсбуку» радника голови МВС Арсена Авакова, нардепа від "НФ" Антона Геращенка, який мало того, що "наїхав" на Тимошенко за її публічну риторику, яка звелася до осудження Турчинова, який "здав Крим", але й якомога переконливіше робив з Турчинова великого борця за Україну. Можна прогнозувати, що скоро у ЗМІ підуть гуляти інші байки про героїчні звитяги Турчинова. Такою історією, зокрема, можна вважати події січня 2015 року, коли знайдеться якийсь військовий експерт, який розповість, що поки Порошенко здавав Дебальцеве, Турчинов провів "наполеонівську" операцію з поверненням Широкиного.

Якби там не було, але поява на політичному небосхилі фігури Турчинова означатиме збереження коаліції. Так, можна не сумніватися в поверненні до більшості "радикалів" Ляшка. Скоріш за все, підтягнеться й "Самопоміч", адже лідера даної політсили Садового, за великим рахунком, цікавлять лише президентські вибори, які будуть аж у 2019 році. В БПП теж чимало людей, які хотіли би і Яценюка відставити, і на перевибори не ходити. Лише Тимошенко, схоже, буде гратися в опозицію, хоча якщо Рада збережеться ще на рік-півтора, для неї все це може завершитися фіаско. Фальстарт в політиці може призвести до найсерйозніших наслідків.

Загалом, Турчинов-прем’єр – це збереження статусу-кво. Втім, залишається одна проблема – донести Яценюку, який, схоже, вирішив залишитися у Кабміні до кінця, що ця рокіровка в його інтересах, і в інтересах його політисили.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада