У МЗС відхрестилися від викрадення судді Чауса: Україна тут ні при чому

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не має ніякого відношення до викрадення колишнього судді Миколи Чауса, а за усім цим стоять антиукраїнські і антимолдавські сили

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МЗС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба мав розмову із своїм молдавським колегою Ауреліу Чокоєм, обговоривши, зокрема, і ситуацію із викраденням судді Чауса.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства заявив, що "Україна не причетна до нинішньої ситуації з Миколою Чаусом, а для встановлення усіх її обставин, зокрема місця перебування колишнього судді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу".

Очільник МЗС України упевнений, що цю ситуацію використовують ті сили, які не хочуть, аби Україна та Молдова продовжили євроінтеграцію та розвивали двосторонні стосунки.

Нагадаємо, 3 квітня стало відомо, що у Молдові скандального українського суддю Чауса викрали невідомі.

Згодом президент країни Мая Санду закликала силовиків до негайних дій у справі викрадення Чауса та наголосила, що такі випадки є неприпустимими в Молдові.

Після цього міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку повідомив, що у справі щодо викрадення Чауса вже є перший затриманий.

Також у мережі з'явилося відео нібито викрадення скандального судді Чауса в Кишиневі.

Журналіст Тарас Березовець заявив, що викраденого в Молдові суддю Чауса привезли в Україну в багажнику автівки, що належить посольству.

Довідка: 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів. За повідомленням, ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

Водночас у Молдові затягування екстрадиції судді Чауса пояснили тим, що в країні триває реформа судової системи.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.

У серпні 2019 року Чауса помітили на прогулянці Кишиневом.

У березні 2021 року стало відомо, що САП вимагатиме екстрадиції судді Чауса.

Повідомлялося також, що Чаусу остаточно відмовили у політичному притулку в Молдові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme