У МЗС розповіли, як пройде трибунал ООН у справі полонених моряків

Слухання Міжнародного трибуналу з морського права за позовом України проти Росії у справі про незаконне затримання 24 моряків триватимуть три години

Про це в Facebook повідомила заступник глави МЗС Олена Зеркаль, яка очолить українську делегацію на засіданні трибуналу. 

Вона зазначила, що підготовка до слухань займає набагато більше часу, ніж власне судове засідання.

Зеркаль наголосила, що РФ протидіє спробам Києва довести, що моряків захопили і утримують незаконно.

"Росія чіпляється буквально до кожного слова і до кожної заяви, спотворюючи їх зміст. У процесуальних документах ви можете побачити, як Росія вправляється в майстерності назвати біле чорним, потім знову білим, заперечуючи свою згоду з тим, що біле є білим", - зазначила вона.

За словами Зеркаль, на засіданні 10 травня на підтримку України виступлять представники юридичної компанії Covington&Burling Марні Чік і Джонатан Гімблет, генсек Гаазької академії міжнародного права професор Жан-Мюрік Тювенін, арбітр в трибуналах з морського права професор Альфред Соонс.

У червні до слухань приєднається Стерлінгскій професор міжнародного права Єльського університету Гарольд Коу.

Нагадаємо, 23 квітня Морський трибунал ООН призначив слухання щодо полонених українських моряків.

Після консультацій у Гаазі Росія змінила тон розмови щодо звільнення українських моряків і військових кораблів - перейшла від хамства та брутальної зневаги до цивілізованої мови.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

17 квітня усіх полонених українських моряків залишили ще на три місяці в СІЗО на Росії.

На Росії продовжили термін слідства у справі військовополонених українських моряків до 25 серпня 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme