Росія змінила тон розмови: Зеркаль розповіла про консультації у Гаазі щодо звільнення моряків

У Гаазі пройшли консультації між Україною та Росією щодо позову України до Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських суден та полонених моряків тривала понад три години
 

Про це розповіла заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Цікаве спостереження після сьогоднішнього обміну думками з РФ щодо звільнення українських моряків і військових кораблів. Вразила кардинальна зміна тону розмови – перехід від хамства та брутальної зневаги до цивілізованої мови, притаманної дипломатії", - сказала Зеркаль.

Вона також зазначила, що невідомо, чи це зміна російської тактики, чи просте бажання затягнути процес консультацій.

"У будь-якому разі це не вплинуло на позиції сторін щодо наших моряків і кораблів. Аргументи, які ми почули сьогодні від РФ, лише підтвердили нашу стартову позицію, що мова йде саме про застосування Конвенції ООН з морського права, яка гарантує імунітет нашим військовим кораблям та членам їхніх екіпажів", - наголосила Зеркаль.

За її словами, обмін думками підтвердив наявність між сторонами правового спору щодо застосування міжнародного морського права. Цей факт є наріжним для судового розгляду цього спору.

"Розраховуємо, що скоро Трибунал з морського права підтвердить наші вимоги. Сьогодні-завтра буде остаточно оголошено дату слухань в Гамбурзі (попередньо – 6-7 травня)", - повідомила Зеркаль.

До того часу Росія має можливість добровільно звільнити українських моряків і військові кораблі і усунути порушення міжнародного права.

Нагадаємо, 16 квітня Україна ініціювала новий позов проти Росії і звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права ("ITLOS") щодо застосування тимчасових заходів проти РФ з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених та утримуваних Росією в Чорному морі 25 листопада 2018 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна