У МЗС назвали дату, коли ЄС почне розглядати безвіз для українців

Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ, ймовірно, почне розглядати питання надання безвізового режиму для громадян України з 5 вересня
Depo.Влада
3 серпня 2016 22:59
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "5 каналу" сказала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає depo.ua.

"Доповідь (про можливість надання безвізового режиму, - ред.) буде офіційно представлена в комітеті з питань юстиції, свободи та безпека 5 вересня. Після цього депутатам буде наданий тиждень для того, що надати свої коментарі та зауваження до цієї доповіді", - спрогнозувала вона.

За словами Зеркаль, за тиждень на засіданні комітету розглядатиметься доповідь з зауваженнями.

"Ми сподіваємося, що ця процедура закінчиться до кінця вересня", - сказала заступник міністра.

Потім рішення буде винесено на консультації між Європарламентом, Радою ЄС та Європейською комісією, і якщо зауважень до законодавчої пропозиції не буде, - воно зможе бути ухвалене на засіданні Європарламенту.

"У жовтні є дві сесії, під час яких може бути ухвалене це рішення. Це перший тиждень жовтня і останній тиждень жовтня", - зазначила Зеркаль.

Паралельно, за її словами, триватиме робота в Раді ЄС.

Водночас заступник міністра нагадала, що набрання чинності безвізового режиму для України і Грузії буде прив'язане до термінів набрання чинності рішення ЄС про запровадження механізму призупинення безвізового режиму для інших держав.

"Попередня домовленість, яка існувала між країнами Європейського Союзу і парламентом, що вони також на жовтень виходять на остаточне рішення", - сказала Зеркаль.

Нагадаємо, що доповіді про  надання Україні безвізового режиму підготували в Європарламенті у липні

Більше новин політики читайте на Depo.Влада