У Європарламенті підготували доповіді про надання Україні безвізу

Європейський парламент має підтримати ініціативу Європейської комісії і надати Україні безвізовий режим
Depo.Влада
20 липня 2016 10:18
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в доповіді парламенту ЄС щодо цього питання, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Так, обидва доповідачі задекларували безумовну підтримку України. Зокрема, за їх словами, "діалог щодо візової лібералізації став ефективним інструментом з просування складних та комплексних реформ, в тому числі в сфері правосуддя та внутрішніх справ".

"Зняття візових вимог для українських власників біометричних паспортів стане конкретним проявом цих спільних очікувань, а також прагнень українського народу до миру, стабільності, європейського шляху та реформування їх держави", - йдеться в доповіді.

"Беручи до уваги огляд критеріїв ПДВЛ та важливість візової лібералізації для європейських та українських громадян, доповідач рекомендує членам комітету підтримати цей звіт", - йдеться наприкінці доповіді.

Водночас доповідач наголошує на необхідності запровадження моніторингового механізму після запровадження безвізового режиму, який дозволить навіть призупинити його, якщо Україна вирішить скасувати основні досягнення у сфері боротьби з корупцією або забере фінансування чи гарантії незалежності у новостворених антикорупційних органів.

Нагадаємо, що доповідь із пропозицією ідтримати ініціативу Європейської комісії надати Україні безвізовий режим має бути представлена в Європейському парламенті 5 вересня.

7 липня Комітет Європарламенту у закордонних справах проголосував за те, щоб рекомендувати якнайшвидше скасувати візові вимоги для українських громадян для короткострокових подорожей Шенгенською зоною.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада