У МОЗ вкотре не змогли назвати дату прибуття в Україну вакцини від COVID-19

Заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко не зміг назвати точну дату прибуття у нашу державу вакцини від коронавірусу AstraZeneca

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
У МОЗ вкотре не змогли назвати дату приб…
Фото: МОЗ

Про це пише Depo.ua із посиланням на заяву Ляшка в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера".

Так, він зазначив, що за кошти державного бюджету були закуплені вакцини від трьох виробників – Sinovac (Китай), AstraZeneca (Британія) і Novavax (США).

"AstraZeneca приїде найближчим часом. Дату я зараз не скажу, поки чітко вона не буде завантажена в літак, і літак не вилетить, не скаже, що літак прилітає. Оскільки багато (факторів, – ред.), які на це впливають", – сказав Ляшко.

Водночас він наголосив, що коли літак з вакциною прибуде, то з наступного дня 11 автомобілів виїжджає у 25 обласні центри.

"Шість із них отримують вакцину в перший день, 19 – наступного дня. Ті, що отримують у перший день, ми чітко знаємо, яка бригада, яку кількість вакцин візьме і в якому закладі розпочне вакцинувати медпрацівників з персональним списком", – повідомив Ляшко.

Він наголосив, що в області також буде направлено бокси для безпечної утилізації шприців, якими робили вакцинацію.

Відомо, 18 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вилетів до Індії, щоб проконтролювали відправку партії вакцин проти коронавірусу в Україну. 

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, нардеп від "Слуги народу" заявив, що міністра охорони здоров'я Максима Степанова відправлять у відставку, якщо до кінця тижня в Україні не стартує вакцинація проти коронавірусу. 

Вакцинація в Україні: що відомо станом на зараз

15 лютого в Україні повинна була стартувати кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Попри всі заяви очільника Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Максима Степанова та його заступників, цього так і не сталося. 

Натомість у МОЗ повідомили Depo.ua, що імунізація від коронавірусу почнеться не раніше, ніж наприкінці лютого – на початку березня.

Сам Степанов у коментарі ЗМІ зазначив, що почати вакцинацію від коронавірусу 15 лютого завадили технічні складності з логістикою, а також бюрократичні проблеми.

Вакцини проти коронавірусу AstraZeneca та Pfizer вже подали документи на реєстрацію в Україні. 

Згідно з оприлюдненим МОЗ планом вакцинації, впродовж лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

На наступних етапах вакцинації вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком. Загалом до груп ризику, за оцінкою МОЗ, у нас належить половина населення – 21 мільйон українців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme