Очільник МОЗ Степанов полетів до Індії за вакциною проти коронавірусу

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів до Індії, щоб проконтролювали відправку партії вакцин проти коронавірусу в Україну

Очільник МОЗ Степанов полетів до Індії з…
Фото: Facebook Максима Степанова

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Міністр зазначив, що летітиме з Києва у Пуне (Індія) через Дубай та Делі – у кінцевій точці має бути за 17 годин.

"Готуємося до перемовин з найбільшим виробником вакцин у світі – Serum Institute of India. На жаль, пандемія буде світовою проблемою кількох наступних років. Розуміємо, що контрактувати додаткові обсяги необхідно вже зараз.

Тому основна задача – до вже законтрактованих 12 млн доз, досягти прямих домовленостей на поставку додаткових об’ємів вакцин Oxford/AstraZeneca та NovaVax в 2021-2022 році безпосередньо з виробником", - написав Степанов.

Він додав, що планує проконтролювати на місці відправку першої партії вакцин.

Допис Степанова про поїздку до Індії

Як відомо, Serum Institute of India за контрактом має поставити в Україну вакцину AstraZeneca.

Очікується, що мінімум 500 тис. доз вакцини AstraZeneca прибуде в Україну в лютому 2021 року.

Загалом Україна домовлялася про поставки вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneca та Novavaх.

Вакцинація в Україні: що відомо станом на зараз

15 лютого в Україні повинна була стартувати кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Попри всі заяви очільника Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Максима Степанова та його заступників, цього так і не сталося. 

Натомість у МОЗ повідомили Depo.ua, що імунізація від коронавірусу почнеться не раніше, ніж наприкінці лютого – на початку березня.

Сам Степанов у коментарі ЗМІ зазначив, що почати вакцинацію від коронавірусу 15 лютого завадили технічні складності з логістикою, а також бюрократичні проблеми.

Вакцини проти коронавірусу AstraZeneca та Pfizer вже подали документи на реєстрацію в Україні. 

Згідно з оприлюдненим МОЗ планом вакцинації, впродовж лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

На наступних етапах вакцинації вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком. Загалом до груп ризику, за оцінкою МОЗ, у нас належить половина населення – 21 мільйон українців.

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, нардеп від "Слуги народу" заявив, що міністра охорони здоров'я Максима Степанова відправлять у відставку, якщо до кінця тижня в Україні не стартує вакцинація проти коронавірусу. 

Читайте також: В Україні з'явився портал щодо COVID-вакцинації: Яка з нього користь для громадян

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme