У МОЗ пояснили, чому тестування на COVID-19 в Україні було низьким

Тестування в Україні на початку спалаху дійсно було низьким, оскільки діяли інші механізми перевірки. Згодом ВООЗ змінила рекомендації

Про це заявив в інтерв'ю УП заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише Depo.ua.

"Ми працювали по алгоритму Всесвітньої організації охорони здоров'я. Помилка це чи не помилка – це ми оцінимо пізніше, коли будемо проводити дослідження, використовуючи навіть ті ж самі експрес-тести", – сказав він.

Ляшко додав, що алгоритм ВООЗ передбачає спочатку тестування на грип, грипоподібні захворювання, аденовіруси, якщо немає позитивного результату, то потрібно передавати матеріали на коронавірусну хворобу в референс-лабораторії. 

"Тому, можливо, на тому етапі, коли ми ставили грип, ми не продовжували тестувати на коронавірусну хворобу", – пояснив він. 

Він додав, що потім алгоритми ВООЗ та МОЗ змінилися, а після жорсткішої комунікації та впровадження "гарячої лінії", кількість тестів – підвищилась. 

"Ми виходимо на 3 тисячі тестів в день", – каже Ляшко. 

Нагадаємо, в Україні 3372 лабораторно підтверджені випадків COVID-19. Також повідомлялося, що від коронавірусу в Україні померло 98 людей

Коронавірус в Україні лікуватимуть ще одним препаратом й наша держава отримає додаткові ліки від симптомів коронавірусу.

Окрім цього, у МОЗ заявили, що про послаблення обмежувальних заходів у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби в Україні говорити рано.

Як відомо, з 6 квітня в Україні діє жорсткий карантин. Дізнатися, які обмеження він передбачає, можна за посиланням.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme