У країнах ЄС схвалюють безвізовий режим з Україною: не бояться мігрантів, – дослідження

У державах Європейського Союзу переважно підтримують скасування для громадян України візових вимог для короткострокових подорожей
Depo.Влада
1 грудня 2015 11:52
ФОТО: depo.ua

Такі результати дослідження "Шанси України на отримання безвізового режиму з ЄС" громадянської ініціативи "Європа без бар’єрів", представленому у вівторок у Брюсселі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Загальний висновок: ЄС готовий підтримати безвізовий режим для України у разі імплементації всіх технічних критеріїв Плану дій з візової лібералізації", - йдеться у дослідженні, в під час якого опитали дипломатаів, урядовців і представників неурядових організацій країн-членів ЄС.

Серед країн, які найбільше підтримують скасування візового режиму для України, називають Словаччину, Литву, Польщу та Угорщину. Нейтральне ставлення до цього рішення в Італії, Німеччині, Чехії, Нідерландах і Швеції.

"Представники Франції відмовилися обговорювати це питання", - зазначається у дослідженні.

Серед проблем, що найбільше турбують європейців у процесі скасування візового режиму для українських громадян, йдеться про проведення реформ в Україні, боротьбу з корупцією, відсутність прогресу в протидії у відмиванні грошей, викорінення організованої злочинності.

Серед питань, якими найменше занепокоєні у Європі, – військовий конфлікт на сході України, можливе зростання кількості шукачів притулку з України, потенційне зростання кількості українських трудових мігрантів.

"Для Європи також немає загрози з боку українців у частині міграційних потоків", - наголосила експерт Катерина Кульчицька.

Нагадаємо, що 15 грудня Єврокомісія має оприлюднити доповідь, у якій оцінить прогрес України у завершенні виконання Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада