У Конституційній комісії пропонують передати владу на місцях префектам

У Конституційній комісії пропонують передати виконавчу владу в областях та районах префектам
Depo.Влада
17 червня 2015 18:38
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, що був напрацьований робочою групою з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації, передає depo.ua.

Так, пропонується внести зміни до статті 118 Конституції України, згідно з якими виконавчу владу в областях, районах та у м. Києві та Севастополі здійснюють префекти та територіальні органи центральних органів виконавчої влади. Нагадаємо, що згідно з чинною редакцією Основного Закону, виконавчу владу на місцях здійснюють місцеві державні адміністрації.

Згідно з проектом змін до Конституції, префекти у областях та районах є державними службовцями, призначаються на посаду Кабінетом Міністрів України і звільняються Президентом України.

Префект на підставі закону видає акти, які є обов'язковими на відповідній території.\

Префект формує склад апарату - префектури, який утворюється для забезпечення роботи префекта.

А відповідно до змін, які пропонується внести до статті 119 Конституції України, місцеві державні адміністрації здійснюють нагляд за додержанням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування

Акти, які суперечать Конституції та законам України можуть с бути скасованими Президентом України та в окремих випадках - Кабміном.

Нагадаємо, що сьогодні depo.ua опублікував  проект змін до Конституції в частині децентралізації влади.