Гройсман показав проект конституційних змін щодо децентралізації (ДОКУМЕНТ)

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман показав членам конституційної комісії "робочий варіант" змін до Основного закону у питанні децентралізації влади
Depo.Влада
17 червня 2015 17:22
ФОТО: depo.ua

Відповідний проект сьогодні на засіданні групи з децентралізації роздали її членам, повідомляє depo.ua з посиланням на Insider.

"На моє глибоке переконання, є два варіанти - варіант глобальний, коли ми йдемо достатньо широким фронтом на зміну Конституції, що одразу може знизити шанси цих змін... І є другий варіант, який є, на мій погляд, більш прийнятним для опрацювання", - сказав Гройсман.

За словами спікера, головними принципами децентралізації повинні стати трирівнева система місцевого самоврядування, основою якого є громада, забезпечення субсидіарності при розподілі повноважень та якісні фінансові основи самоврядування.

Спікер запропонував учасникам робочої групи опрацювати варіант, який підготував секретаріат робочої групи.

"Цей варіант міг би стати першим кроком до продовження нашої реформи. І далі продовжити роботу в рамках комісії конституційної, в рамках робочих груп", - сказав він.

"За результатами нашої сьогоднішньої зустрічі, нашого обговорення я післязавтра проведу консультації у Венеціанській комісії. І після повернення буду готовий проінформувати вас про те, як прийняті наші ініціативи, і далі ми вже зможемо провести засідання конституційної комісії для подальшого прийняття відповідних рішень", - повідомив Гройсман.

Спікер додав, що йому б хотілося сьогодні фіналізувати цей робочий варіант змін до Конституції.