У Клімкіна порівняли Росію з вірусом, який стає агресивнішим через недбале лікування

Росія нагадує резистентний вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування, а порушення Кремлем міжнародного права, які не отримують гідної відповіді світової спільноти, провокують Москву на ще зухвалішу поведінку
 

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

“Ситуація (з Росією - ред.) жахливо нагадує іншу надзвичайно тривожну реальність 21 сторіччя, а саме виникнення вірусів, резистентних до ліків. Механізм ідентичний - хворобу, яку спричиняє вірус, лікують певними препаратами, але не всі хворі слідують суворим правилам і, як наслідок, з’являється наступне покоління вірусів, вже невразливе до існуючих ліків”, - заявив дипломат.

На його думку, міжнародне співтовариство стикається з усе більш войовничою Росією через те, що масштабні порушення міжнародного права у Грузії, Україні та Сирії не отримали адекватної та рішучої відповіді.

“Те саме (що з вірусами - ред.) бачимо і тут - порушення Росією міжнародного права, які не отримують гідної відповіді міжнародного співтовариства, призводять до того, що Росія веде себе ще більш зухвало та войовничо, та все менше й менше переймається нормами та принципами міжнародного права", - заявив Кислиця.

Він додав, що цього ранку розмовляв з міністром охорони здоров`я Уляною Супрун, і вона також підтвердила, що реакцію міжнародної спільноти на російську агресію проти України можна порівняти з неналежним використанням ліків хворим пацієнтом.

"Якщо пацієнт не завершить повний курс необхідних антибіотиків, деякі мікроби можуть вижити та набути невразливості до ліків. Це саме те, що нині відбувається", - пояснив він.

Заступник міністра закордонних справ застеріг від хибної логіки ті країни, які думають, що з Росією нині можливий конструктивний діалог. Він навів приклад нападу Росії на українські кораблі 25 листопада 2018 року, під час якого Україна намагалася вступити у діалог щодо ситуації, що склалася, але не отримала відповіді від Росії.

Нагадаємо, МЗС вимагає від Росії пустити міжнародних спостерігачів в окупований Крим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook