МЗС вимагає від Росії пустити міжнародних спостерігачів в окупований Крим

Якщо Росія хоче довести, що в окупованому нею Криму немає порушень, мусить допустити на півострів спостерігачів ООН
 

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

“Російська Федерація вихваляється економічним та соціальним прогресом у Криму, але досі не надала доступ до півострова моніторинговій місії ООН з прав людини. Просте питання: якщо все так добре, чому б не дати ООН пересвідчитися у цьому?” - наголосив Кислиця.

Він додав, що у залі присутній російський представник, тож є нагода "почути виступ у кращих традиціях Комуністичної партії СРСР про те, як казково все у Криму, і як півострів процвітає під окупацією, що є неправдою".

“Міжнародна спільнота має право знати, як Росія справляється зі своїми зобов’язаннями як держава-окупант, на яку Женевська конвенція накладає зобов’язання щодо окупованої території”, - підкреслив Кислиця.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 15 березня обговорює ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Засідання, присвячене п’ятим роковинам окупації, проходить у форматі Арріа, тобто на нього запрошені не лише члени Радбезу, а й представники інших держав-членів ООН та неурядових організацій. Від України у засіданні крім дипломатів беруть участь заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв, член Світового конгресу кримських татар Айла Бакаллі, родичка одного з полонених моряків Ольга Оприско.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна