У Києві з’явилася "Територія палички Коха"

Займаючись земельним "дерибаном" київська влада геть забула про елементарні речі, наражаючи здоров’я жителів столиці на реальну небезпеку
Depo.Влада
12 липня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
У Києві з’явилася "Територія палички Коха"
У Києві з’явилася "Територія палички Коха"

Зараз у Києві, який забудовують чи не більш інтенсивно аніж за часів Черновецького, попри нібито забезпечення відносної чистоти та латання перелатаних доріг, столична влада на чолі з Віталієм Кличком абсолютно забула про реальні проблеми жителів міста. Причому не роблять найелементарніші речі. Яскравим прикладом стала історія з колишнім протитуберкульозним диспансером у Святошинському районі за адресою вул. Львівська, 3. Місцеві жителі десятиріччями прохають владу рекультивувати територію, забруднену несанкціонованим похованням в грунті біологічного матеріалу та медпрепаратів. Фактично мова йде про те, що земля навколо будівлі "тубіка" містить бактерії палички Коха. Поруч стоять житлові будівлі, але всім на це на чхати.

За словами місцевих активістів, спочатку за цією адресою функціонувала туберкульозна лікарня, де містилися хворі з відкритою формою туберкульозу, потім - туберкульозний диспансер. У 2009 році диспансер, який знаходиться у дореволюційній будівлі, мали реконструювати. Втім, несподівано сталася пожежа в лабораторному корпусі, після чого тубдиспансер відселили. "З тих пір жодного ремонту там не було, просто неба валялися оплавлені шприци, ампули тощо. Ми в своїх листах неодноразово звертали увагу на те, що територія диспансеру є об'єктом підвищеної епідеміологічної небезпеки. У разі порушення цілісності грунтового покриття (яке зараз знаходиться в задернованому стані), ця територія автоматично стає осередком епідеміологічної небезпеки, а населення району (зокрема, діти - поряд знаходяться дитсадки, школи, інші навчальні заклади і просто щільна житлова забудова) стає заручником ситуації", - зазначила місцева жителька Ірина Вільчинська.

У Києві з’явилася "Територія палички Коха" - фото 1

Враховуючи той факт, що туберкульоз нині "косить" всіх без розбору – і бідних, і багатих, ця історія мала б змусити турбуватися місцеве чиновництво. Цілком логічним рішенням було б перетворити цю територію на сквер, не порушуючи цілісності грунту, як це вже зробили з іншою частиною колишньої території диспансеру по вул. Верховинній 8-10.

Втім, замість цього будівля перетворилася на "бомжатню" та громадський туалет. Паркан навколо тубдиспансера знесено. А київська влада наразі вишукує інвестора, який би забудував цю територію. Ні про яку рекультивацію там і мова не йтиме. Коли почнеться забудова є величезна безпека того, що "паличкі Коха" та інша зараза опиниться на волі і заражатиме людей.

За словами активістів, згідно з висновками фахівців, в сучасних умовах, при попаданні палички Коха на поверхню в разі проведення розкривних робіт, вони не можуть навіть спрогнозувати, у що може мутувати цей могильник.

Втім, на жаль, міська влада на це не зважає і продовжує займатися "розпилом" Києва, віддаючи під забудову сквери та засипаючи землею озера. Головне – побільше забудувати місто. А все інше – почекає… 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада