У "Народному фронті" звинуватили головного фінінспектора в підігруванні Кремлю (ОНОВЛЕНО)

Народний депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар заявила, що відсторонений від виконання обов'язків керівник Державної фінансової інспекції Микола Гордієнко грає на руку Кремлю

Про це Сюмар заявила сьогодні під час засідання погоджувальної ради парламенту, передає кореспондент depo.ua.

За її словами, сьогодні в Україні дуже багато "агентів впливу", які роздмухують ситуацію всередині країни і намагаються розвалити коаліцію.

"Сьогодні реалізується сценарій штучної організації глибокої політичної кризи, - сказала Сюмар. - Спочатку виникає фейковий корупційний скандал, який може призвезти до розвалу коаліції, який ставить питання про відставку уряду. Як наслідок -  різке погіршення економічної ситуації і неспроможність фінансувати армію, що відкриває пряму  дорогу ворогу".

За словами нардепа, одним з учасників реалізації цього сценарію став відсторонений головний фінінспектор Гордієнко, який вдає з себе "жертву політичних репресій".

"Цього чоловіка зробили інструментом для звинувачення уряду та прем'єра у корупції. Далі цей чиновник попадає на всі телеканали, які належать про російським олігархам, та говорить про вкрадені 7 млрд, правда, забуває один нюанс - що ця сума стосувалося перевірок 2013 роу, уряду Януковича - Азарова", - заявила Сюмар.

Вона  передала голові Верховної Ради Володимиру Гройсману результати службової перевірки діяльності Гордієнка і закликала у п`ятницю заслухати у парламенті генпрокурора Віткора Шокіна щодо результатів розслідування діяльності цього чиновника і всіх інших відсторонених представників уряду.

У свою чергу, голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв повідомив, що питання зловживань Гордієнка буде розглядатися на засіданні комітету у середу.  За його словами, на ньому будуть представлені докази зловживань чиновника. 

Як повідомляв depo.ua, на початку березня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що начальника Державної фінансової інспекції Миколу Гордієнка відсторонили від посади і проти нього розпочали службове розслідування. За словами глави уряду, таке рішення мотивовано необ'єктивністю проведення Держфінінспекцією перевірки на державному підприємстві "Антонов", а також відсутністю контролю за держкоштами й майном.

Згодом у Кабміні звинуватили Гордієнка в поданні неправдивої декларації про доходи.