ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Гройсмана створять "дорожню карту" наближення до законодавства ЄС

Уряд запропонує парламенту ухвалити "дорожню карту законодавчих ініціатив" гармонізації вітчизняного законодавства із правом ЄС

Depo.Влада
20 жовтня 2017 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Depo.ua з посиланням на сайт уряду.

Документ з чіткими кроками та термінами розробки й ухвалення необхідних законопроектів покликаний підвищити ефективність реалізації Угоди про асоціацію та дисциплінувати відповідальні органи влади.

Віце-прем'єр відзначила необхідність більш тісної співпраці між урядом і парламентом. Зокрема, щодо залучення комітетів і народних депутатів на початкових етапах розробки законопроектів, що вносяться на розгляд Ради Кабміном у контексті їх аналізу на відповідність нормам ЄС.

Цинцадзе також наголосила на тому, що настав час запровадити у ВР процедури, які би дозволили вже на етапі реєстрації відфільтровувати ті законопроекти, що прямо суперечать праву ЄС.

"Ми, спільно з комітетом євроінтеграції, працюємо над розробкою інституційного механізму, який підвищить ефективність виконання Угоди про асоціацію. Він має забезпечити можливість реалізації тих завдань, які стоять перед нами. У тому числі йдеться і про зміни до регламенту Верховної Ради України", – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Цинцадзе, така дорожня карта закріпить спільну відповідальність уряду і парламенту в реалізації євроінтеграційних законодавчих ініціатив.

Нагадаємо, Україна вперше виконує "дорожню карту" з наближення до стандартів Північноатлантичного альянсу з терміном до 2020 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада