В Європарламенті погодилися прискорити надання безвізу Україні

Комітет Європарламенту у закордонних справах проголосував за те, щоб рекомендувати якнайшвидше скасувати візові вимоги для українських громадян для короткострокових подорожей Шенгенською зоною
Depo.Влада
7 липня 2016 11:01
ФОТО: depo.ua

Як повідомив у "Твітері" євродепутат з Польщі Яцек Саріуш-Вольський, члени комітету більшістю голосів підтримали його доповідь з цього питання, передає depo.ua.

Відзначимо, що у доповіді польський політик наполегливо звернувся до колег "з ентузіазмом" підтримати це рішення, адже Україна заслуговує на безвізовий режим з ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, при голосуванні за ухвалення доповіді члени комітету наголосили, що скасування візових вимог для українців повинно відбутися незалежно від процесу прийняття в ЄС нового механізму призупинення безвізових режимів для усіх третіх країн.

"При цьому депутати категорично не підтримали дві поправки до проекту доповіді про відхилення безвізового режиму для України. З такою ініціативою виступили французький депутат правої радикальної групи Європа націй і свободи Жан-Люк Шаффхаузер та позафракційний грецький націоналіст Георгіос Епітідеос", - йдеться у повідомленні агенції.

Слід зазначити, що комітет ЄП у закордонних справах має лише допоміжну роль у схваленні безвізового режиму. Головним є комітет з громадянських свобод та внутрішніх справ (LIBE). За даними джерел ЄвроПравди, голосування цього комітету може відбутися 20 липня.

26 травня доповідач з українського питання у LIBE Марія Габріель, представляючи в Брюсселі плани своєї роботи, не уточнила, коли вона має намір представити доповідь на розгляд в Європарламенті, а також критично відгукнулася щодо мігрантів з України.

Згодом вона заявила, що не має наміру затримувати підготовку української доповіді і ставить жорсткі питання для того, щоби зняти всі питання щодо доцільності скасування візового режиму.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада