У ЄС розкритикували законопроект Чорновол-Пашинського про конфіскацію майна без суду

У Представництві Європейського Cоюзу вважають, що Україна робить кроки до запровадження "жорсткого законодавства... без захисту права на чесний суд та право власності"
Depo.Влада
28 березня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі представництва "Європейській правді" щодо законопроекту 4057, який ухвалений в першому читанні, передає depo.ua.

Проект авторства народних депутатів Юрія Берези, Сергія Пашинського, Андрія Тетерука та Тетяни Чорновол (всі – "Народний фронт"), а також Івана Вінника та Артура Герасимова (БПП) пропонує зміни до кримінального законодавства для конфіскації "цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду".

"Проект 4057 щодо конфіскації не містить достатніх гарантій захисту права власності,яке відповідало би стандартам ЄС. Він, швидше, може сприйматися як поспішний крок до впровадження жорсткіших та інтрузивних інструментів, які не передбачають... необхідного захисту права на чесний суд, захисту прав власності та необхідної підвищеної стабільності відносин власності", - йдеться в поясненні дипмісії ЄС.

У представництві наголошують на тому, що ініціативи щодо досудової конфіскації в обов’язковому порядку мають "йти пліч-о-пліч" з посиленням гарантій доброчесних власників (які дозволили б уникнути зловживань механізмами спецконфіскації); у пропонованому проекті такі гарантії відсутні.

Також представництво ЄС нагадало, що в останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти 2540a, 2541a, 3040), "які були розцінені експертами ЄС як просування до правильного балансу" і "були в числі зобов’язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації".

З коментаря випливає, що ухвалення нинішнього законопроекту порушує зобов’язання в рамках ПДВЛ; водночас представництво утрималося від прогнозів щодо дій ЄС в разі ухвалення законопроекту Берези-Пашнського.

Нагадаємо, що 17 березня парламентарі за основу схвалили проект Закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду”

Більше новин політики читайте на Depo.Влада