UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Болтон заявив, що Трамп гальмував допомогу Україні через Байдена, – ЗМІ

Джон Болтон, колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа, в неопублікованому рукописі своєї книги розповів, що лідер Штатів пов’язував затримку військової допомоги Україні із розслідуванням щодо сина його політичного конкурента Джо Байдена

Про це повідомляють джерела The New York Times, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Болтон розповсюдив рукопис серед своїх соратників.  Також чорновик книги було надіслано до Білого дому. Цього вимагає стандартна процедура. 

За словами джерел, у рукописі викладено приблизно те, що може розповісти колишній радник Трампа, якщо його викличуть до суду у справі імпічменту. 

За словами ексрадника, про затримку 391 млн оборонної допомоги у серпні минулого року йому говорив Трамп. 

Також у книзі розповідається, що держсекретар Майк Помпео визнавав, що немає підстав вважати тодішню послиню Штатів в Україні Марі Йованович корумпованою. Саме це стверджував адвокат Трампа Рудольф Джуліані. 

Коментуючи липневу розмову американського президента із Володимиром Зеленським Болтон висловив генпрокурор Вільяму Барру стурбованість згадками у ній адвоката Трампа. Останній "проводив тіньову політику щодо України". 

Під час зустрічі, де обговорювалась поїздка до Києва на інавгурацію Зеленського, очільник Білого дому критикував Україну. На йому думку, українські посадовці хотіли "зашкодити йому". Він згадав теорію змови, що начебто Україна причетна до злому пошти демократів під час виборів 2016 року. 

У свою чергу в адміністрації Трампа не відповіли на запит щодо тверджень Болтона. Адвокат автора книги також відмовився від коментарів. 

Нагадаємо, Пентагон отримав першу офіційну вказівку призупинити надання Україні військової допомоги за півтори години після телефонної розмови президентів США та України 25 липня.

Станом на 20 листопада понад $35 млн з приблизно $400 млн допомоги від США Україна досі не отримала.

Як відомо, наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл на закритих слуханнях у Палаті представників конгресу заявив, що заморозити військову допомогу Україні наказав Трамп.

ЗМІ писали, що США "заморозили" допомогу Україні одразу після розмови Трампа із Зеленським.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme