У Держдумі розсварюють Україну і Польщу: хочуть затаврувати геноцидом Волинську трагедію

Компартія Російської Федерації запропонує Держдумі розглянути заяву про визнання геноцидом Волинської трагедії 1942-1945 років
Depo.Влада
29 липня 2016 11:14
ФОТО: depo.ua

Відповідний проект документа опублікували РИА "Новости", повідомляє depo.ua.

"Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації висловлює щирі співчуття польському народу у зв'язку з національною трагедією і глибоку солідарність з Сеймом Республіки Польща з питання визнання злочинів українських націоналістів на території Волині геноцидом", – зазначається у проекті.

Крім того, комуністи сподіваються, що ця постанова поліпшить відносини Росії і Польщі. 

Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  Комітет Верховної Ради України у закордонних справах уже засудив односторонні дії Польщі, міністр закордонних справ назвав їх емоційними

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада