"Перемогли емоції": Клімкін занепокоєний польським визнанням геноциду на Волині

Україна занепокоєна постановою парламенту Польщі про геноцид поляків на Волині з боку українців у 1943 році
Depo.Влада
22 липня 2016 17:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє depo.ua з посиланням на "Фейсбук"-сторінку МЗС України.

"Сьогодні Сейм Польщі ухвалив постанову щодо Волинської трагедії. Перемогли емоції. Зміст документа викликає занепокоєння. Шкода, що Варшава не прислухалася до пропозицій українських урядовців, депутатів, видатних громадських діячів щодо необхідності діяти разом в цьому питанні – українським і польським історикам вивчити усі аспекти цієї трагедії, парламентам двох країн ухвалювати спільну заяву", - зазначив Клімкін.

На його думку, односторонніми діями можна прийти до справді реального примирення і єднання.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  Комітет Верховної Ради України у закордонних справах уже засудив односторонні дії Польщі

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада