Турчинов: Санкції проти Росії щойно почали давати результат

Санкції проти Російської Федерації не можна скасовувати, бо вони лише почали діяти
Depo.Влада
2 листопада 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов після  зустрічі з головою підкомітету з безпеки Європейського парламенту Ганною Ельжбетою Фотігою та депутатами Європарламенту, передає Depo.ua  з посиланням прес-службу РНБО.

Співрозмовники обговорили ситуацію на сході України та агресію Росії проти нашої держави.

За словами Турчинова, Москва демонстративно порушує Мінські домовленості.

"Тільки за поточну добу загинули двоє військових, п'ятеро отримали поранення. Вогонь по наших позиціях здійснюється з 152-міліметрових гаубиць і 120-міліметрових мінометів і тому подібного", - зазначив він.

Турчинов наголосив, що поки не припиняться обстріли з боку бойовиків, "будь-які спекуляції навколо Росії у Мінську не мають жодного сенсу, а заяви Путіна про бажання мирного врегулювання - цинізм і дезінформація".

"Під прикриттям вогню здійснюються постійні спроби прорвати нашу лінію оборони і змінити конфігурацію лінії розмежування", - сказав він, додавши, що всі ці спроби отримують жорсткий опір з боку українських Збройних сил.

Крім того, Турчинов зазначив, що триває активна мілітаризація окупованого Криму.

"Там розміщується наступальна зброя, зокрема така, яка здатна нести ядерний потенціал. Аналогічний сценарій розгортається на Балтиці в Калінінградському регіоні", - наголосив Турчинов.

Секретар РНБО України додав, що ці дії, а також створення потужних військових баз у Середземноморському басейні на території Сирії "свідчать про активну мілітаристську позицію Росії, яка не приховує своїх агресивних намірів".

На думку Турчинова, санкції, запроваджені кілька років тому, тільки зараз починають давати результат: "Саме тому зараз говорити про зменшення чи ослаблення санкцій, означало б ламати той єдиний фронт, який склався в Європі проти агресора - Росії".

"Навпаки, слід почати посилювати санкції до досягнення конкретного результату - звільнення окупованих територій, припинення агресивних військових операцій Російської Федераці і припинення гонки озброєння, яку зараз веде Росія".

Резюмуючи, Турчинов підкреслив, що для України не існує альтернативи європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Не дивлячись на продовження агресії проти нашої держави й економічні труднощі, ми продовжуємо неухильно рухатися в цьому напрямку".

У свою чергу, Фотіга висловила підтримку Європейським Союзом реформ та євроінтеграційного курсу України і розуміння необхідності продовження санкцій проти Росії.

Європейські депутати висловили надію, що "лібералізація візового режиму з Європою для України відбудеться вже найближчим часом", і на ратифікацію Угоди про Асоціацію усіма країнами-членами ЄС.

Нагадаємо, що в Польщі  також вважають, що санкції Євросоюзу проти Росії мають бути збережені та продовжені, оскільки досі не усунуті причини їх запровадження.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада